Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Euríčko na NFL - Week 5

05.10.2014 / / napísal Denis Bohumil Schvarcz. J.J. Watt (99) a quarterback na zemi. Častý pohľad pri zápasoch Houstonu Texans. (photo: SITA/AP Photo/David J. Phillip)

Pred týždňom sa potvrdilo, že ak niečo robím na poslednú chvíľu, za veľa to stáť nebude. Nedal som si príliš záležať na tipoch na zápasy NFL a podľa toho to aj vyzeralo. Ledva som ich uhádol správne viac, ako polovicu. Nevadí, našťastie je každú nedeľu nedeľa a tie jesenné znamenajú novú dávku pokušenia. Vyhrať balík za euríčko, stavené na americký futbal.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NFL Power ranking: Trošku nudný týždeň

01.10.2014 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. DeMarco Murray sa snaží prejsť cez obrancov New Orleans Saints. (photo: SITA/AP Photo/Brandon Wade))

Keď štyri z piatich najlepších tímov oddychujú, nebude to asi úplne najvzrušujúcejší týždeň v NFL. Hoci, niekoľko zaujímavých udalostí sme pre vás, samozrejme, zaznamenali. Tradičné kluby z New England, Pittsburghu, Washingtonu a Chicaga všetky prehrali, spolu o 82 bodov. Najmä Patriots s Redskins si Week 3 nedajú za klobúčik, či za prilbu. New Orleans Saints vyzerajú horšie, ako sme dúfali. Miami dobyli Wembley. Ako sa udalosti víkendu prejavili na rebríčku na TakUrčitee?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Prečo Bratislavčania prestali chodiť na KHL?

30.09.2014 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Fanúšikov chodí na hokejový Slovan čoraz menej. (photo: SITA/Jozef Jakubčo )

Stovky neobsadených sedadiel na Zimnom štadióne najlepšieho krasokorčuliara počas včerajšieho zápasu KHL Slovan Bratislava - Dinamo Minsk si už vyslúžili krátku konverzáciu medzi televíznymi komentátormi na Sport TV. Belasí tretíkrát v novom ročníku nemali plný dom, odkedy prišiel k tímu nový tréner, ešte ani raz nevypredali arénu (0 z 2 zápasov). Čo sa zrazu stalo? Prečo Bratislavčania prestali chodiť na KHL? 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Hollywoodsky koniec Dereka Jetera

27.09.2014 / MLB / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Number two, Derek Jeter... (photo: SITA/AP Photo/Bill Kostroun)

Taký film ste určite videli. Neúprosne starnúci bejzbolista hrá poslednú sezónu, posledný zápas. Miláčik fanúšikov, všetkými rešpektovaný kladný hrdina. Nedlho pre koncom filmový klimax. Posledná zmena, posledná možnosť vyhrať zápas. A hráč to dokáže. Trafí pálkou loptičku a víťazný bod dobehne na domácu métu. Potlesk, titulky, zimomriavky a slzičky. Koniec.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL: Week 3

21.09.2014 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Seahawks zo Seattle. (photo: SITA/AP Photo/Scott Eklund)

Pred týždňom som sa vám poradil jeden výherný kurz 3,00 a jeden 2,60. Ostatné dve tipované prekvapenia mi nevyšli, rovnako tri zápasy favoritov. Neuhádol som o dva zápasy menej ako v prvom týždni, ak to ďalej pôjde takým tempom, euríčko zhodnotíme ešte v októbri. Dnešnú zostavu zápasov NFL som rozdelil na tri skupiny.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Päť výhovoriek, ktoré tréner Straka nepoužil

19.09.2014 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Tréner straka a jeho smutný pohľad po zápase. V poslednom mesiaci celkom pravidelné scéna. (photo: SITA/Milo Fabián)

Niektorých sklamali Slovanisti včera neskoro večer aj po zápase. Prehrať 0:5 a nehľadať výhovorky? To kde sme? Vynikol najmä tréner Straka, ktorý na tlačovke používal výrazivo ako "Prehra je úplne zaslúžená", "Tento výsledok ma neskutočne mrzí", "Teraz najmä musíme rýchlo nájsť príčiny" alebo "Verím, že takéto niečo sa už nebude opakovať." 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NFL Power ranking: Rozdiel svetelných rokov

17.09.2014 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Takto dopadla snúbenica hráča NFL Raya Ricea po bitke vo výťahu. (photo: SITA/AP Photo/File)

Power ranking má byť a aj bude rebríček aktuálnej sily tímov NFL v jej aktuálnom ročníku. Službu na vrátnici si budeme vymieňať s Vladom Kurekom, sezónu otvára môj článok po druhom kole. A hneď na úvod prekvapenie - ranking nájdete v stĺpčeku vpravo v zostručnenej podobe. Chystám sa rozpovedať vám príbeh o troch prípadoch, ktoré ilustrujú, ako ďaleko je naša spoločnosť od tej americkej.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ