Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Staň sa cyklopičom - vytunuj si bicykel fľašou TakUrčitee

18.07.2014 / Cyklo / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Áno, pekné sú. (photo: Martin Cejo Bosák)

Priatelia, kamaráti. Keď vy tak radi súťažíte na TakUrčitee, že sme pre vás pripravili ďalšiu kompetíciu. V lete sa zo Slovenska stala #CyklistickáRepublika, denne míňame na cestách desiatky fejkových Saganov a Velitsov vo farebných dresoch rôznych tímov. Okolo piatej sa neznámi ľudia grupujú okolo televízorov v obchodných centrách, aby videli dojazd aktuálnej etapy a mohli očami tlačiť nášho hrdinu na vytúžený piedestál.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Messi 2014 ako Maradona 1986?

13.07.2014 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Dve argentínske legendy v 2010, keď Maradona Argentínu na MS trénoval. (photo: SITA/AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Pred 10 241 dňami, alebo aby sme mali lepšiu predstavu pred 28 rokmi a dvoma týždňami vybehli na trávnik Estadio Azteca v Mexico City pred 114 600 divákmi hráči Nemecka a Argentíny a odohrali zápas, na konci ktorého bol Diego Armando Maradona so zlatou Niké v rukách vynesený na pleciach spoluhráčov a korunovaný za najlepšieho hráča na svete. V ten deň pribudol do debaty o najlepšieho hráča všetkých čias k Pelému druhý futbalista.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Postúpia súdržní Nemci? A nájde Brazília dosť emócií?

04.07.2014 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz and Štefan Cebro. Julio Cesar a David Luiz si proti Chile aj poplakali. A nebolo to štipľavosťou súpera. (photo: SITA/AP Photo/Bernat Armangue)

Nemecko s Francúzskom spájala sedemdesiatimi rokmi vojna. Teraz je to už hlavne športová rivalita. Favoritom štvrťfinále šampionátu v Brazílii sú Nemci, ktorí majú kvalitnejší a širší káder ako ich súper. A po jednom nepríjemnom regionálnom protivníkovi čaká Brazíliu druhý. Kľúčová otázka teda vyvstáva, či ich v sebe dokážu dnes večer nájsť. Či ich nevyplavili slané slzy v Belo Horizonte.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Kedy, keď nie teraz?

28.06.2014 / Futbal / napísal Vlado Kurek, Richard Hanzlik and Denis Bohumil Schvarcz. Prejde Brazília cez Čile? (photo: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Malý šampionát Južnej Ameriky sa dnes odohráva v Brazílii. Prvé štyri osemfinálové tímy si ustieľajú domáce postele práve na tomto kontinente, nám veľmi vzdialenom v každom zmysle slova. Postúpia favoriti z Brazílie a Uruguaja? Je vôbec Uruguaj favoritom? Čo si o dnešnom dvojzápase myslia kmotríkovia skupín, z ktorých Brazília, Čile, Kolumbia a Uruguaj postúpili?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ