Články autora Denis Bohumil Schvarcz

SVK : USA - ako vidíme prvý tréningový zápas v skupine ?

13.02.2014 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Milan Jurčina sa pozerá sústredene vpred. My naňho v zápase budeme hľadieť s oveľa vystrašenejším pohľadom. (photo: SITA/AP Photo/Mark Humphrey)

Sme sa dočkali. Konečne tie nové dresy uvidíme v akcii. Zrejme biele, borci z US of A zvyknú hrať v modrých. Nechbožedá, aby boli také úspešné, aké sú pekné. Pred zápasom sú isté len dve veci: 1: z hľadiska úspechu na turnaji v ňom zas až tak oveľa nejde a 2: bez ohľadu na výsledok sa hokejovej republike podarí prehnane reagovať. Ako obyčajne. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Hrali sme tak, ako sme hrali - olympijska hokejová súťaž!

12.02.2014 / Súťaž / napísal Denis Bohumil Schvarcz.  (photo: )

Priatelia, kamaráti. Nepodarilo sa nám nepripraviť ďalšiu súťaž na TakUrčitee. Ako inak, olympijskú, ako inak, hokejovú. Zapojiť sa nikdy nebolo jednoduchšie. Stačí vyplniť formulár. Vyhrať detto. Stačí správne odpovedať na otázku príslušného hracieho dňa. Spomedzi správne odpovedajúcich vyberieme v každom kole jedného. Vyhrá krásne nové tričko od našich kamarátov z Kompot.sk. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Naj olympionik všetkých zimných čias je Vladimír Dzurilla

09.02.2014 / Súťaž / napísal Denis Bohumil Schvarcz and Andrej Fuksa.  (photo: Martin Cejo Bosák)

Hotovo. Určili ste Najlepšieho zimného olympionika všetkých čias. Vo finále stáli proti sebe Ondrej Nepela a Vladimír Dzurilla, hokej porazil krasokorčuľovanie. Na pomyselný piedestál ste spomedzi 32 športovcov, ktorí od čias Ladislava Trojáka reprezentovali na zimných olympijskych hrách Československo, respektíve Slovensko postavili trojnásobného olympijskeho medailistu, brankára tímu Československa v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch minulého storočia. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ