Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Euríčko na Playoff NFL, víkend divokých kariet

04.01.2014 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Green Bay Packers quarterback Aaron Rodgers (12)a receiver Randall Cobb (18) získali v divokom zápase na poslednú chvíľu divokú kartu a v nedeľu hrajú doma proti San Franciscu. (photo: SITA/AP Photo/Charles Rex Arbogast)

Základná časť NFL sa v nedeľu skončila, hráči dvadsiatich tímov močia unavené nohy v Karibiku a spytujú svedomie, čo mohli urobiť v sezóne lepšie. Playoff o SuperBowl chcú hrať všetci. Tréneri Houstonu, Washingtonu, Detroitu, Clevelandu, Tampy Bay a Minnesotte močia nohy doma v lavóre, sú bez práce a aj keď si polepšili odstupným, od hanby radšej nikam nechodia. Dnes sa začína playoff. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Soči bude o forme Haláka, Cháru a Hossu a skôr bez Šatana

31.12.2013 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz and Štefan Cebro. Čo najmenej beznádejných pohľadov do našej brány by mali zabezpečiť Halák s Chárom. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

Už len necelý týždeň a pol ostáva trénerovi Vladimírovi Vujtkovi na to, aby spísal a publikoval nomináciu pre olympijské hry v Soči. Prinášame vám po čase a ďalšom, z pohľadu ZOH však bezvýznamnom reprezentačnom turnaji aktualizovaný pohľad na mená, ktoré by sme na olympijských hrách radi videli. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Tri športové oriešky pre Popolvára

25.12.2013 / Basket / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Carmelo a Knicks dostali ťažký darček pod stromček. Do NY prídu hráči Oklahoma City. (photo: SITA/AP Photo/John Minchillo)

Dnes pribudnú tradičné vianočné návštevy, ubudne z nazhromaždeného alkoholu. Nehovorte, že nie. Pre televíznych Popolvárov, ktorí väčšinu času trávia tvárením sa, že je OK ak sa pozerajú pol dňa rozprávky a druhú polovicu romantické komédie, vysielajú dnes tri priame prenosy, také malé oriešky. Pri troche strategického uvažovania môže deň skončiť nerušeným pozeraním kvalitného ..... športu.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL, Week 16

22.12.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Obrana Baltimore v pondelok v noci ubránila Detroit a posilnila šance Ravens na playoff. (photo: SITA/AP Photo/Paul Sancya)

Predposledný hrací týždeň základnej časti NFL je zároveň posledným, kedy Ježiško stíha vylepšiť svoj rozpočet na utorok. Nespoliehal by som sa na to, no za tradičné euríčko stoji za to, pokúsiť osud. Pred koncom roka sa Power ranking znova zmestí aj do úvodu nedeľného tipovacieho článku - ako malá pomôcka bezprostredne pred uzatvorením stávkovej príležitosti. Nech sa páči: 1. Seattle, 2. San Fran, 3. Carolina, 4. Denver, 5. New Orleans, 6. Kansas City, 7. New England, 8. Baltimore, 9. Arizona, 10. Miami.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Plusy a mínusy Športovca roka.

22.12.2013 / / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Jánošík, vodní slalomári a Adela. (photo: SITA/Ján Slovák)

Peter Sagan a košické basketbalistky sa v priamom prenose v piatok večer na Markíze stali víťazmi ankety OVB Športovec roka 2013. Pri pohľade z balkóna na dianie na javisku Opery v Slovenskom národnom divadle mi počas celého večera napadali plusy a mínusy športovej slávnosti. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ