Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Prekrstili Djokoviča

19.12.2013 / Tenis / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Novak. (photo: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic)

Športové redakcie na Slovensku dostali nepríjemný predvianočný darček, rovno z Belehradu. "Dovoľte nás informovať o zmene, ktorú uskutočnil jeden z najpopulárnejších športovcov v slovenských médiách, Novak Djoković," začína text na papieri, ktorý vyšiel z faxových prístrojov v redakciách od denníka Šport po televíziu Markíza.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Najlepší futbalista 20 rokov Slovenskej reprezentácie je Peter Dubovský

15.12.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz and Števo Kolibár. Víťazom súťaže sa stal Peter Dubovský. (photo: Martin Cejo Bosák)

Takmer tritisíc hlasov fanúšikov v celotýždňovom hlasovaní rozhodlo: Najlepším futbalistom Slovenskej reprezentácie v jej prvých 20 rokoch existencie bol Peter Dubovský. Futbalista Slovana Bratislava, Realu Madrid a Realu Oviedo aj vo finále s prehľadom porazil súpera v súboji o priazeň fanúšikov reprezentácie, ani súčasný kapitán Martin Škrtel nemal šancu.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL, Week 15

15.12.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Ako malí chlapci sa v snehu hrali hráči Philadelphie a Oaklandu pred týždňom. (photo: SITA/AP Photo/Matt Rourke)

Na úvod ospravedlnenie: vynechali sme Power Ranking. Mea culpa, dnes dobehnem zameškané skrátenou verziou. Poradie desiatich najsilnejších by mohlo vyzerať približne takto: Seattle, Denver, New Orleans, New England, San Fran, Carolina, Kansas City, Philadelphia, Baltimore, Cincinnati. Zaujímavé je, že najsilnejší štyria sa z rôznych dôvodov priblížili k zvyšku štartového poľa. Každý z iných dôvodov, o to zaujímavejšia bude posledná štvrtina základnej časti a najmä playoff.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Najlepší reprezentant: Dubovský alebo Škrtel

14.12.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Peter Dubovský vs. Martin Škrtel - také je finále. (photo: Martin Cejo Bosák)

Na prekvapenie sme si v súťaži fanúšikov o Najlepšieho futbalového reprezentanta počas 20 rokov slovenskej samostatnosti museli počkať do semifinále. Dovtedy prechádzali nasadení hráči pavúkom bez zaváhania. Do štvrťfinále aj medzi posledných štyroch sa dostali vždy len vyššie nasadení hráči. V semifinálových dvojiciach stáli proti sebe Peter Dubovský a Ľubomír Moravčík a Marek Hamšík s Martinom Škrtelom. Do finále nepostúpili obaja vyššie nasadení. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Najlepší reprezentant: Štvrťfinále podľa predpokladov

12.12.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Dvojice pre štvrťfinále sú známe. (photo: Martin Cejo Bosák)

Osemfinále súťaže o Najlepšieho reprezentanta SR vo futbale, ktorá prebieha celý týždeň na našom webe skončilo vo vašom hlasovaní podľa predpokladov. Osem nasadených potvrdilo svoju úlohu v historických análoch, no najmä v dušiach, mysliach a srdciach fanúšikov najrozšírenejšieho športu v našej krajine. Dubovský, Mintál, Moravčík, Vittek, Hamšík, Szili Németh, Škrtel a Karhan v podstate nedali svojim súperom žiadnu šancu a sú zaslúžene vo štvrťfinále.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Najlepší reprezentant Slovenska: Druhé kolo

11.12.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Osemfinále. (photo: Martin Cejo Bosák)

Úvodné kolo súťaže, v ktorej môžete vy, čitatelia TakUrčitee hlasovaním určiť najlepšieho reprezentanta Slovenska vo futbale za 20 rokov novodobej histórie, prebehlo bez veľkých prekvapení. Teda okrem toho, koľko hlasujúcich sa zapojilo vyplnením formulára. Len dvaja hráči nepotvrdili svoje nasadenie - Ján Kozák ml. nestačil na rýchlosť, s akou pribúdali hlasy Miroslavovi Stochovi a cez Stana Vargu sa do osemfinále nedostal Tibor Jančula.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Hľadáme najlepšieho reprezentanta Slovenska za 20 rokov.

10.12.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz.  (photo: Martin Cejo Bosák)

O necelé dva mesiace sa zavŕši dvadsať rokov národného mužstva v novej ére samostatnosti. Dovtedy už Kozákov výber žiadny dôležitý zápas neodohrá, môžme sa teda obzrieť za dvoma dekádami tímu, ktorému sme striedavo tuho držali prsty a nevedeli prísť na meno. Pripravili sme pre vás súťaž: Určime spomedzi toho množstva hráčov, ktorí mali tú česť, že boli pozvaní obliecť si reprezentačný dres, toho najlepšieho. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ