Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Knicks nevedia hrať v oranžovom

09.12.2013 / Basket / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Amar'e Stoudemire a hráči New Yorku nemajú v oranžovom loptu pod kontrolou. (photo: SITA/AP Photo/Kathy Kmonicek)

New York Knicks hrajú svoje zápasy v bielych a modrých dresoch. Patria k najkrajším, aké v NBA na seba hráči obliekajú. Žiadne prečačkan vzory, veľký nápis New York a číslo vyšité klasickým fontom. Väčšina tímov má aj tretiu sériu, pre výnimočnejšie príležitosti. Knicks majú oranžové. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL, Week 14

08.12.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Rams by mohli cez súpera večer preskočiť. Už len kvôli peknému kurzu. (photo: SITA/AP Photo/Tom Gannam)

Štrnásty pokus uhádnuť na jednom tipovacom lístku všetky zápasy ligy amerického futbalu značí, že základná časť NFL sa ako obyčajne prirýchlo blíži do finále. Playoff sa blíži, váha na každom zápase primerane rastie. Naposledy sa celkom darilo, ak by sa nádielka zápasov, ktoré sa hrajú v nedeľu večer a v noci podarila bez chyby, oneskoreného Mikuláša by moje konto privítalo s úprimnou radosťou.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Nenaplnené sympatické prianie

04.12.2013 / / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Raz si hore, raz si dole. Tréner Neliba si pamätá aj veselšie časy. (photo: SITA/Marián Peiger)

Cez Vianoce sa o splnených želaniach hovorí tak akosi viacej. Poznáme to všetci, nemusím sa rozpisovať. Športovci nie sú iní. Aj oni majú svoje viac-či menej tajné priania. Jedno sympatické, ktoré som našie v novinách niekedy v septembri, sa pred Vianocami podarilo nenaplniť. Priam bolo kruto zrušené.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Šatan prichádza do Slovanu po stopách Zdena Cígera

02.12.2013 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Miroslava privíta na štadióne Ondreja Nepelu jasot davu. (photo: SITA/Marián Peiger)

V Slovane si pestujú zaujímavú tradíciu: Najväčšia tímová hviezda začne sezónu mimo ľadu, zdravá, bez zdravotných komplikácií. Len jednoducho za belasých nehráva. V priebehu ročníka sa s jej absenciou nakoniec všetci časom zmieria, teda okrem niekoľkých členov fanklubu. Tí v najťažších chvíľach, keď sa na ľade nedarí, pokrikom mena chýbajúceho hokejistu rozkričia celý štadión. Hviezda sa nakoniec na ľade za búrlivého jasotu uprostred sezóny predsa len objaví. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL, Week 13

01.12.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Maurice Jones-Drew, utečie s loptou obrancom Clevelandu tak, ako utiekol tým z Tennesee? (photo: SITA/AP Photo/Mark Zaleski)

Ach jaj. Znova som si myslel, že som na to už prišiel a znova nič. Tipovanie NFL, myslím. Jedno prekvapenie som pred týždňom poradil správne, Kansas City prehrali doma so San Diegom za takmer trojnásobok vkladu. Inak zhola nič, štyri uhádnuté a osem zlých tipov. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Zápas dňa, o ktorom nikto netuší

30.11.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Keď hrá Alabama s Auburnom, celý štát spozornie. (photo: SITA/AP Photo/Dave Martin)

Keď dnes o 21:30 vykopnú loptu pred 87 451 divákmi na zaplnenom Jordan-Hare Stadium na pôde univerzity Auburn v americkej Alabame, v tradičnom južanskom štáte sa na tri hodiny zastaví život. Klesne kriminalita, operovať sa budú len život ohrozujúce prípady. Začne sa Iron Bowl, každoročný ľúty boj dvoch futbalovo najväčších univerzít v najfutbalovejšom štáte Ameriky.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NFL Power Ranking: Dve konferencie, dva príbehy

28.11.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Larry Fitzgerald (v červenom) a Arizona Cardinals vybehli aj v našom rebríčku. (photo: SITA/AP Photo/Rick Scuteri)

Príbehy dvoch konferencií, na ktoré je rozdelená NFL - AFC a NFC - by nemohli byť rozdielnejšie. Jedna (AFC) obsahuje úzku skupinku dvoch skutočne kvalitných tímov, ktoré si držia ostatné výkonmi výrazne od tela. Druhá (NFC) je zas vyrovnaná tak, že playoff šiestich najlepších môže byť najvyrovnanejšie za posledné roky. Kto sa kam posunul v našom pravidelnom rebríčku aktuálnej teploty?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ