Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Ako jastrabie oko 6:0 vyhralo

09.11.2013 / Tenis / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Jastrabie oko bolo v piatok v NTC asi odeté do nového slovenského hokejového dresu. (photo: SITA/Michal Burza)

Lukáš Lacko - Damir Džumhur, štvrťfinálový zápas na turnaji Slovak Open som v bratislavskom NTC videl na štyri vlastné oči. Nie som jediný, čo nosí na nose orámované sklá. Zápas vyhral Lukáš Lacko 6:4, 6:3. Aby mladému hráčovi z Bosny a Hercegoviny nebolo málo, Jastrabie oko mu naložilo 6:0. Nevídané.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Omyly pána postranného

05.11.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Na Slovane to na eskortu nebolo, zábavy si ale čiarový rozhodca užil dosť. (photo: SITA/AP Photo/Eugenio Savio)

Keď hrajú naši s vašimi, snažím sa na štadióne nechýbať. Domáci Slovan nastúpil proti Košiciam, nešiel som s prílišnými očakávaniami. Okrem studenej klobásky som sa dočkal komédie na postrannej čiare. Pánu, čo utekal s vlajočkou po čiare pred nami som do tváre nevidel no neprekvapilo by ma, keby sa podobal účtovníkovi Fantozzimu.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL, Week 9

03.11.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Aj dnes sa o americkú šišku pobijú futbalisti v NFL. (photo: SITA/AP Photo/Bill Feig)

Nízky výsledný kurz takto pred týždňom naznačoval, že správne natipovať nedeľné zápasy NFL nemusí byť vôbec ťažké. Ani nebolo, od výhry delila len neschopnosť Pittsburghu vyhrať v Oaklande a výbuch Atlanty v Arizone. A tak som im veril! Tuším zahrali každý zápas, ktorý som ich mal na lístku, naopak. To sa nerobí, Matty Ryan, to si dobre zapamätám! Poďme ale k dnešným tipom.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NFL Power ranking: Úbohá Florida

01.11.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Calvina Johnsona je takto vídať často. Oslavuje touchdown, čo iné? (photo: SITA/AP Photo/Rick Osentoski)

Hoci o čosi neskôr, ako obyčajne, NFL Power poll, rebríček aktuálnej sily tímov po poslednej nedeli nemôže na TakUrčitee chýbať. Ak ste sa po Halloweenskej žúrke živí a zdraví prebudili, prečítajte si, ako sme zoradili kluby v lige amerického futbalu. A potom šup-šup na hroby. Na tie je vždy lepšie chodiť, ako čakať, kto s kyticou, vencom alebo kahancom príde.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

R.I.P. Vilo Belas

29.10.2013 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Majstri Československa 1986. (photo: Internet.)

V živote športového fanúšika sú dni, na aké sa nezabúda. Prvým takým v mojom živote bol 21. marec 1986. Nemal som ešte ani desať rokov, no v ten deň som vedel, že sa môže stať niečo historické. VSŽ Košice hrali rozhodujúci zápas o majstra Československa na Zimnom štadióne Ladislava Trojáka v mojom rodnom meste.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ