Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Vyhrá Ligu majstrov Mumbai Indians?

26.09.2013 / Kriket / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Sachin Tendulkar, najväčšia hviezda športu, na obrázku pálkuje. (photo: SITA/AP Photo/ Themba Hadebe)

Bolo to v roku 2011, v septembri. Pristál som na vyše dva týždne v indickom meste Bangalore (Bengaluru) a zažil veľa vecí, na ktoré nikdy nezabudnem. Videl nevidené, cítil necítené, počul nepočuté. Indiu na vlastnej koži, jeden z najautentickejších výletov, aké sa mi podarilo absolvovať. Spoznal som okrem iného aj kriket.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL, Week 3

22.09.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Big Ben (v čiernom), už musí jeden zápas vyhrať aj sám. (photo: SITA/AP Photo/Don Wright)

Ďalšia nedeľa, ďalší stávkový tiket na NFL. Prvý, ktorý som spísal, skončil 8:5. Druhý, pred týždňom, 10:4. Sledujete trend? Snáď ho tretí tipovací týždeň potvrdí. Poďme na to. Zápasy sa hrajú dnes, respektíve v noci na pondelok. Podľa mňa sa skončia takto: 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Slovan nesmie odvolať Čadu

20.09.2013 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Zamračené obočie Rostislava Čadu je pochopiteľné. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Keď pred čosi vyše polrokom podpisoval HC Slovan nový, päťročný kontrakt s trénerom Rostislavom Čadom, všetko bolo v najlepšom poriadku. Premiérová sezóna belasých v KHL vrcholila ako parádny úspech napriek jasnej prehre v prvom kole playoff s Dinamom Moskva. Pohľad na Slovan bol závideniahodný. Natrieskaný štadión, sympatický tím, s ktorým identifikovali aj fanúšikovia v slovenskej lige Slovan z duše nenávidiaci. Z podpisu dlhej zmluvy so sympatickým trénerom bola veľká sláva.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ