Články autora Denis Bohumil Schvarcz

Žilinské gestá

12.09.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Bol ich plný štadión. Chvalabohu. (photo: SITA/Milo Fabian)

Na štadióne MŠK v Žiline mi v utorok večer utkveli v pamäti tri gestá, o ktorých chcem dnes napísať. Boli malé, krátke, ale urobili zo zápasu nevšedný zážitok pre všetkých, ktorí sa na tribúny dostali. Čiže pre aspoň osemtisíc Bosniakov a zo dvetisíc Slovákov. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Tichý štart

09.09.2013 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Rastislav Špirko sa presadil aj vo včerajšom zápase proti Slovanu.  (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Dva zápasy, dve prehry, skóre 2:9. Taký bol prvý víkend hokejistov Slovana Bratislava v ich druhom ročníku KHL. Donbass Doneck rozhodol o svojej výhre v závere otváracieho zápasu sezóny, Spartak Moskva o tretinu skôr, už v prostrednej časti hry. Belasí chceli priviezť domov zo štyroch zápasov šesť bodov, pred druhou polovicou tripu tak majú prvý malý nožík na krku. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euríčko na NFL, Week 1.

08.09.2013 / NFL / napísal Denis Bohumil Schvarcz. NFL sa začne až dnes, aj keď Peyton Manning už vo štvrtok vyrovnal rekord siedmimi touchdownovými prihrávkami v otváracom zápase ročníka proti Baltimore. (photo: SITA/AP Photo/Jack Dempsey)

Netipujem veľa, často, ani za veľké sumy. Aspoň veľa neprehrám. Posledných niekoľko rokov mi stačí nedeľu čo nedeľu tipnúť si za jedno Euro všetky zápasy amerického futbalu. Od septembra do konca roka potom okrem toho, že držím prsty NY Jets čakám, v ktorom týždni všetky uhádnem. Lebo ja ich raz všetky uhádnem. Na jednom lístku. Blízko som bol niekoľko krát, v ročníku, ktorého prvá hracia nedeľa je dnešná, to určite vyjde!

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Efekt Kozák

07.09.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz. Kucka a spol. hrali s nasadením, aké sme dlho nevideli. (photo: SITA/AP Photo/Amel Emric)

Chytro, poďme všetci preceniť prvý dobrý kvalifikačný zápas futbalovej reprezentácie pod vedením Jána Kozáka. Fajn, máme to za sebou, ani to dlho netrvalo. Teraz si môžme pripomenúť, že ani tri body zo Zenice nás do Brazílie nedostanú. Nevadí. Piatkový zážitok stál za to, po dlhom čase sa na hru Slovenska dobre pozeralo. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Jedenástka na Bosnu!

06.09.2013 / Futbal / napísal Denis Bohumil Schvarcz, Richard Hanzlik, Vlado Kurek and Martin Cejo Bosák.  (photo: )

Netreba vždy len fňukať a kritizovať, často ex-post. Občas je správne v dobrej viere spojiť sily a o spoločné múdro sa podeliť. S Vladom a Richardom sme si povedali, že skúsime z Kozákovej nominácie vybrúsiť finálnu jedenástku, ktorá ako prvá vybehne na sídlisku v Bosne na zápas proti bojovne naladeným domácim BIH(ári)ovcom. V najlepšej viere, že práve tých 11 futbalistov spolu dokáže... čo vlastne? Vyhrať? Bodaj by. Neprehrať? Kiežby.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ