Články autora Martin Petro

Čo šport spojil, nech nikto nerozdeľuje!

16.10.2014 / Futbal / napísal Martin Petro. Druhý najepší strelec turnaja, Cejo, pri jednom zo svojich gólov, ale o to vôbec nešlo. (photo: Dominik Katona/Šport spája)

Na úvod dva fakty. Ľudia sú pestrofarební a futbal je šport, ktorému je to úplne jedno. Vlastne športu celkovo je to úplne jedno. A úplne jedno by to malo byť za každých okolností, nielen pri športe. Túto myšlienku šíril jeden parádny turnaj na Mladej Garde, ktorého sa opäť zúčastnil aj výber redakcie Takurčitee – pisálkovia, porcelánoví teoretici, mudrlanti od stola, ktorí si opäť raz overili, že osobné súboje na ihrisku sú minimálne rovnako tvrdé ako tie v diskusiách pod našimi článkami.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Minúta po minúte: Pekní vs Škaredí

24.09.2014 / Futbal / napísal Martin Petro. Tevez sa chcel fanúšičkám zapáčiť svojsky. Na bábätko. (photo: SITA/AP Photo/Antonio Calanni)

Vítame vás pri našom onlajn prenose z košického Čermela, kde sa proti sebe postavia dva netradičné mančafty. Na jednej strane budú futbalisti, ktorí do vienka dostali svetskú nádheru a mohli by sa pokojne živiť ako luxusní prostitúti v Náhornom Karabachu. Na strane druhej bude mužstvo kvasimódov, nepekných chlapov, škareďákov, zubatých príšer, ušatých strašidiel a zjazvených tvári.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Exhibícia: Výber Pekných vs Výber Škaredých

19.09.2014 / Futbal / napísal Martin Petro. David komentuje pred médiami svoju nomináciu do mužstva Pekných. (photo: SITA/AP Photo/Lynne Sladky)

Keďže zábavy je v tomto rýchlom svete neveľa, dobrého futbalu ešte menej a tlaky zo všetkých strán silneli, rozhodli sme sa pokračovať v turné a usporiadať ďalšiu exhibíciu. V prvom zápase sme sa snažili šíriť odkaz, ktorý tvrdí, že vlastne nikto z nás nie je tak celkom normálny. Tentoraz sa proti sebe postaví výber Pekných proti Škaredým.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Naše známky slovenskej družine

09.09.2014 / Futbal / napísal Martin Petro. Robo Mak sa musel na chvíľu zamyslieť, či dal niekedy dôležitejší gól v kariére (photo: SITA/AP Photo/Sergei Chuzavkov)

Nový kvalifikačný cyklus sme začali ako z rozprávky O troch bodoch pre Kozáka. Z Kyjeva si nesieme mienkotvornú výhru, po ktorej sú naši futbalisti pre národ opäť raz Nedotknuteľní ako hanbaté fotky celebrít na icloude. V našej vitamínovej skupine C sme vytvorili konšteláciu, za ktorej bude (pri súčasnom postupovom kľúči) sklamaním čokoľvek iné než priamy postup z druhého miesta.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Minúta po minúte: Šialená exhibícia

03.09.2014 / Futbal / napísal Martin Petro. Kričí Laco Molnár. (photo: SITA/Dušan Hein)

TOP URČITEE je výber najlepších článkov roka 2014.

Vítame vás z Leopoldova. Miestna Crazybitch City Aréna bude dejiskom možno najbláznivejšieho zápasu v dejinách tohto športu. Postavia sa proti sebe dva celkom neštandardné výbery - jeden svetový a jeden československý.  Užite si tento legendárny zápas minútu po minúte.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Šialená exhibícia: Výber sveta vs Výber Československa

26.08.2014 / Futbal / napísal Martin Petro. Eric Cantona nemôže v ideálnom výbere tak trochu neideálnych borcov chýbať.              (photo: SITA/AP/Max Nash)

Dlhšie sme uvažovali, ako by sme mohli návrat strateného syna – čiernu ovcu rodiny – do Premier league patrične osláviť. Napokon nám napadla geniálna myšlienka: usporiadať benefičný zápas, v ktorom nastúpi Výber psychopatov sveta proti tomu nášmu domácemu. Verím, že nám pomôžete vybrať adekvátny domáci psychovýber, ktorý neurobí hanbu po žiadnej stránke. Stačí, ak kliknete na priložený link a do formulára napíšete po jednom brankárovi, obrancovi, stredopoliarovi a útočníkovi.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Halómeter, letná prestupová pomôcka

28.07.2014 / Futbal / napísal Martin Petro. Daniela Ospina (bez mäkčeňov, v strede) sprevádza svojho manžela pri predstavovaní v novom pôsobisku. Wow. Haló?! Máte už tričko s menom James Chámes Rodriguez? A dočítali ste až sem? Čítali ste to vôbec? (photo: SITA/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza)

Ako každé poriadne leto po majstrovstvách sveta, tak aj toto pustilo cez prestupové okno poriadny prievan do obývačiek veľkoklubov. Agentom sa oči (so symbolom eura namiesto zreničky) len tak prevaľovali. Niektoré kádre posilňovali iba tie partie, kde cítili jemnú atrofiu. Niektoré vymenili iba kus za kus. A inaktoré zase svoju zostavu totálne prekopali, pretože niekedy je to jediné riešenie kliknúť na Quit (Do you really want to quit game without saving? Yes!) -> Start new Game. No a v takom Španielsku nič nové. Tam sa opäť raz nakupovalo na štýl Carmen Geissenovej.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ