Články autora Martin Petro

Fiktívny rozhovor: Serena a Jack

23.07.2014 / Tenis / napísal Martin Petro. Serena takmer ako počas nášho rozhovoru. (photo: SITA/AP Photo/AELTC, Scott Heavey)

 „Musíš do toho dať viac zápästia,“ ozvala sa spoza kríku hlboká angličtina. „Tá loptička sa sama neroztočí.“ Otočil som sa. Rozprávala na mňa kučeravá černoška v slnečných okuliaroch. Jej účes bol obrovský, vyzeral ako mäsožravá exotická rastlina. Zasekol sa mi na nej pohľad. Bohumil však nečakal a vzápätí opäť nabehol na sieť aj s bojovým pokrikom.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

17 zaujímavostí z MS, ktoré si zaslúžite

18.07.2014 / Futbal / napísal Martin Petro. Španielsky kráľ zomrel, nech žije Nemecký.  (photo: SITA/AP Photo/Steffi Loos)

TOP URČITEE, to najlepšíe z TakUrčitee v 2014.

Mundial sa konečne skončil. Videli sme vysmiatych Európanov a smutných Juhoameričanov. Nech ste držali palce hocikomu, náš už obligátny zoznam so 17-timi zaujímavosťami si zaslúžite všetci do jedného. Hlavu po deku, baterku do ruky a nech sa ľúbi.  

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Nemecku sa dá fandiť, hrá futbal na góly

11.07.2014 / Futbal / napísal Martin Petro. Nemecká oslava v zápase proti Brazílii. (photo: SITA/AP Photo/Martin Meissner)

Brazílske znásilnenie bolo legendárne. Keďže domáci majú sklony opúšťať sa ešte aj dnes nad výsledkom, ktorý je starý 64 rokov, o tomto semifinálovom výprasku si budú rozprávať aj v raketopláne Última Esperança, v ktorom ich výber poletí v roku 2418 na majstrovstvá galaxie do sústavy Proxima Centauri. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

MS 2014 Power ranking: Brániť Suáreza je ako vysvetľovať neveru so stiahnutými nohavicami

27.06.2014 / Futbal / napísal Martin Petro. Túto fotku ste videli aj vo vtipnejšej variante. Pre náš power ranking postačí aj originál. (photo: SITA/AP Photo/Ricardo Mazalan)

Šampionát nenudí a k obrazovkám diváka skôr láka. Vidíme takmer tri góly na zápas; rozhodcovské verdikty, ktoré neprestávajú udivovať; hráčov, ktorí sa idú na ihrisku zožrať; vidíme minipríbehy o zadosťučinení aj kardinálne neprávosti; darí sa tento rok viacerým outsiderom, takže stále môžeme fandiť niekomu mimo mainstream; a stále sú na výber mužstvá, ktoré sa dajú nenávidieť. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Wimbledon vyhrá iný, ako Australian a Roland Garros

24.06.2014 / Tenis / napísal Martin Petro. Žeby Novak Djokovic? (photo: SITA/AP Photo/Pavel Golovkin)

Turnaj turnajov začal. Včera sme už videli prvé riťopády po úderoch do protipohybu. Keď dvorce na Wimbledone za dva týždne úplne wiblednú a získajú svoje povestné vyjazdené hlinené fľaky, dočkáme sa inaugurácie kráľa trávy na súčasnú sezónu. Bude mať tretí grandsalám sezóny tretieho víťaza? Ja tvrdím, že takurčitee.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ