Články autora Martin Petro

Tenisové maliny

14.08.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Klára Zakopalová (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Frank Gunn)

Tenisová túr je už štvrtým týždňom presunutá za obrovskú kaluž, kde hráči pískajú svojimi teniskami po modrých betónoch na US Open series a snažia sa o bonus vo výške jedného milióna dolárov. Zarobí si ho hráč, ktorý získa za týchto turnajoch v súčte najviac bodov a zároveň zoberie titul na poslednom grandsaláme sezóny, na kurtoch Flushing Meadows. Pri naháňačke o ťažké prachy nie je núdza o nevšedné a zaujímavé momenty. S tenisovými bizarnosťami sa akoby roztrhlo vrece. Článok sumarizuje najlepšie z nich.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Washingtonská nadvláda Magdy Rybárikovej

05.08.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Póza pripomína karatistku Lindu z maďarského seriálu, na tenisové zbrane Magdy nenašli recept Nemky, ani Rusky. (photo: SITA/AP Photo/Alex Brandon)

Po Saganovom úspechu na Tour v šprintérskej súťaži, po Cibuľkovej turnajovom titule v kalifornskom Stanforde, a po Galisovej výhre 5:0 nad Myjavou je tú ďalší dôvod, pre ktorý môžeme pobehovať po ulici zabalení v slovenských vlajkách a z áut vytrubovať Matúškovú hymnu. Lukratívny tenisový turnaj WTA vo Washingtone, rovnako ako pred rokom, ovládla Magda Rybáriková; rovnako ako pred rokom, aj teraz úplne nečakane.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Wimbledonské Fish and tips, 6.

01.07.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Tommy Haas a tenisová póza na tráve v Londýne, 10 z 10 bodov za umelecký dojem.  (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Wimbledonská zelená cez predĺžený víkend čiastočne oddychovala, turnaj najskôr prerušilo typické ostrovné počasie a potom klasický odpočinok v siedmy deň, keď už aj stvoriteľ relaxoval. Cez voľno sa všetci osemfinalisti zbehli vyspovedať z nevynútených chýb na nedeľnú omšu.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Wimbledonské Fish and tips, 5.

28.06.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Dustin Brown a jeho pohyby. (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Štvrtkový štvrtý hrací deň prehry najlepších hráčov histórie nepriniesol, nemožno čakať kataklizmu každý deň. Ale aj tak sa bolo na čo pozerať, nie je kvôli tomu nutné preladiť na politický blog a miešať kávu v práci pri nejakom inom článku. Dnes to bude totiž menej fish a viacej tips. Ale pekne poporiadku, najskôr tradičné zhrnutie.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ