Články autora Martin Petro

Wimbledonské Fish and tips, 3.

26.06.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Martin Kližan na kolenách po pošmyknutí v prvom sete zápasu prvého kola proti Berdychovi. V polohe náš reprezentant zotrval do skončenia duelu. Obrazne povedané, samozrejme. (photo: SITA/AP Photo/Anja Niedringhaus)

Už druhý deň Wimbledonú odohratý bez prerušenia, v Londýne zatiaľ nepršalo, čomu iba ťažko uveriť. Včerajšok sa dá v skratke opísať ako československý deň, obe krajiny sledovali po 6 svojich reprezentantov v akcii, v štyroch zápasoch si to naši pretekári dokonca rozdali priamo se zlatýma českýma ručičkama.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Wimbledonské Fish and tips, 2.

25.06.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Konzervatívni angličania ešte aj updateujú výsledky ručne.  (photo: SITA/AP Photo/Alastair Grant)

Najväčšou udalosťou prvého hracieho dňa bolo, že turnaj opustil hráč, ktorého si tu chceli mnohí užiť oveľa dlhšie. Vypadol totiž sám veľký Lukáš Lacko, ktorý sa nedostal cez riedkovlasého Inda Rajeeva Rama hrajúceho bez backhandu.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Wimbledonské Fish and tips, 1.

24.06.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Ak nebude príliš pršať, Wimbledon dnes ukáže zelenú pažiť v prvom kole. (photo: SITA/AP Photo/Alastair Grant)

Pondelok, 12.30. Ak sa vonku nezačnú ženy čertiť (= anglický dážď), je to čas, v ktorom tohtoročný Wimbledon kopne do vrtule. Čas si trochu privyrobiť na vreckové k Balatonu, alebo do iného Dubaja. Záleží iba od toho, ako presne budeme hádať výsledky. Takurčitee do toho ide s vami a najbližšie dva týždne vás bude kŕmiť užitočnými informáciami z prostredia zelených kurtov.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Kližan: Na trávu mi stačí Petržalka

11.06.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Martin si rád odpovede premyslí, aj vo vymyslenom rozhovore. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Keby sme neboli virtuálna redakcia a keby sa s nami chceli športovci rozprávať, nemuseli by sme písať fiktívne rozhovory. Ale vážne. Striedačka je priestor na netradičné formáty, keď sa vám budú páčiť, vyrobíme jeden hoci aj každý týždeň. Začíname jedným z asi tridsiatich najlepších tenistov na svete, slovenskou jednotkou a vyzývateľom Rafaela Nadala, Martinom Kližanom. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Stávkovací bon appetit, druhý štvrťfinálový deň

05.06.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Včerajší zápas zmenil názov dezertu v jednom  z obchodov neďaleko Roland Garros. Dnes si Federera už nedáte.  (photo: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

Diváci v bielych placatých klobúkoch (parížsky trademark) si včera sadali na svoje miesta s veľkými očakávaniami. Logicky, pretože to, čo na tomto turnaji doteraz aktéri predvádzali, bola óda na tenis, priam dokonalá pozvánka. Očakával sa poctivý, typický antukový, tenis najvyššej úrovne, ktorý bude napínavý do poslednej loptičky. Čo z tohto zoznamu mal možnosť divák včera vidieť? Skoro nič.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Stávkovací bon appetit, štvrťfinále.

04.06.2013 / / napísal Martin Petro. Na rozdiel od tipujúcich, tenisti plačú zriedkavejšie. Na ukážke Tommy Robredo, sentimentálny favorit Paríža. (photo: SITA/AP Photo/Michel Spingler)

Seina je, na rozdiel od slečny Donau, zatiaľ relatívne pokojná a v Paríži sa tak môžu naplno sústrediť na štvrťfinálovú fázu lokálneho turnaja. Medzi posledných osem sa všetci borci dostali absolútne zaslúžene. Máme tam najlepších štyroch antukárov planéty - Nadal, Djokovič, Federer, Ferrer (Andy Murray sa neurazí) a ďalšie štyri mená, ktoré skúsia favoritov potrápiť - Stan Wawrinka, Tommy Haas, Jo-Wilfried Tsonga, Tommy Robredo.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ