Články autora Martin Petro

Stávkovací bon appetit, deň 5.

31.05.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Zberači včera viac držali dáždniky, ako žlté chlpaté loptičky.  (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Keďže včera prakticky celý deň vytrvalo kvapkalo a program museli štyri krát prerušiť, dnes takmer nemáme čo bilancovať. Z toho, čo sa stihlo odohrať sme trafili postup Taliana Fogniniho, ktorého pohodlný postup presne reflektoval predzápasový kurz (1,5). V treťom kole ho bude čakať víťaz predčasného finále Kližan - Nadal, ktoré sa presúva na dnes a hádať víťaza si azda nikto netrúfa.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Stávkovací bon appetit, deň 4.

30.05.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Vďaka polievaniu je parížska červená antuka možno ešte rýchlejšia, ako pokazený parížsky šalát. (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Vynútené zmeny v štruktúrach našej fantómovej redakcie zapôsobili blahodarne. Výpovede sú už podpísané a odložené v kartotéke, kľúče od služobných vozidiel vrátené, odstupné vyplatené. Od začiatku som tušil, že sa môj asistent v hedikepoch nevyzná. Respektíve, že sa v tom môj hendikepovaný asistent nevyzná vôbec. Po personálnych čistkách sa na nás po včerajšku konečne usmieva úspešnosť.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Stávkovací bon appetit, deň 2.

28.05.2013 / / napísal Martin Petro. Daniela je dnes v peknom kurze 3,75. (photo: SITA/AP Photo/Andres Kudacki)

Zo včerajších tipov sa podarilo uhádnuť iba favoritov, aj to nie všetkých, Giraldo sklamal na plnej čiare (ja viem, znie to divne, keďže je to Kolumbíjčan). Nás ale môže tešiť, že svoj zápas zvládol Maťo Kližan, čo nebolo žiadne majstrovstvo uhádnuť. Veľmi príjemne prekvapili slovenské dievčatá, a to už hádal málokto. Postúpili všetky tri! Nevadí, dnes pokračujeme znovu a opäť sa nebojíme rúbať hlboko v lese.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Stávkovací bon appetit, deň 1.

27.05.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Roger hral už včera, na obrázku teda aspoň jeho teniska. (photo: SITA/AP Photo/Petr David Jose)

Počas French Open bude na portáli TakUrčitee vychádzať pravidelná tipovacia rubrika. Rozoberieme si v nej zopár najzaujímavejších zápasov dňa, ktoré v sebe budú ukrývať slušné šance, ako ich výsledok spoľahlivo odhadnúť. Rubrika bude určená pre tých, ktorí ľúbia hazard a peniaze vyhraté touto trasou im voňajú viac, ako tie zarobené dennodenným muklovaním v open space. Ale aj pre všetkých ostaných, ktorých trebárs baví iba pasívne sledovať úspešnosť predikcií.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

French Open: Nadal, dvaja ďalší a veľa našich

26.05.2013 / Tenis / napísal Martin Petro. Rafael Nadal proti zvyšku tenisového sveta.  (photo: SITA/AP Photo/David Vincent)

Dnes sa začne naplno prášiť parížska antuka na dvorcoch Rolanda Garrosa. Komu toto meno nič nehovorí, tak Rolo bol francúzsky letec počas prvej svetovej vojny (áno, Francúzi mali skutočné letectvo a nie, nebol to iba kŕdeľ vetroňov). Po tomto chlapíkovi, ktorí sa chodil z kraja 20.storočia na miestne kurty pravidelne vyblázniť, bol pomenovaný dnes jeden z najstarších a najprestížnejších tenisových turnajov všetkých čias, French Open.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Pekný turnaj, len čo je pravda

17.05.2013 / Hokej, MS2013 / napísal Martin Petro. Takto sa chlapci ruvali za Slovensko. Sme na nich hrdí? Sme! (photo: SITA/AP Photo/Lehtikuva, Jussi Nukari)

Vo finále sa určite objaví presne jedna z dvoch domich krajín a uvidíme tak atak na zlomenie zlatého prekliatia usporiadateľov, trvá púhych 28 rokov. Inými slovami, žiadny hostiteľ presne takto dlho na vlastnom pieskovisku nevyhral. Vo finále uvidíme aj niekoho z dvojice Švajčiarsko/USA, čo je po posledných rokoch veľmi svieže spestrenie. Nuž, ozaj pekný turnaj, len čo je pravda. Pekný bol aj vďaka našim reprezentantom, na ktorých môžeme byť hrdí. Hneď si vysvetlíme prečo.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

MS 2013: Power Ranking IV.

16.05.2013 / Hokej, MS2013 / napísal Martin Petro. Česi sa tešia, urobili najväčší skok v Power Rankingu. (photo: SITA/AP Photo / Scanpix Sweden/Claudio Bresciani)

Hráči z tímov na miestach 16 až 9 už balia doma golfové palice a zvyšok MS si pozrú pekne po odohratí osemnástich jamiek niekde v Beleku. Ak chytia na satelite alebo internete nejaký prenos. Ostatných osem je ešte v hre o hokejovú obdobu zlatej Niké, spomíname napriek tomu, že sme od stávkovej kancelárie ani výrobcov topánok nedostali ani cent. Zatiaľ. Aktuálne poradie sily a šancí na jej poláskanie v nedeľu večer si práve prečítate a na jeho konci ani nebudete prekvapení. Jedine, že by ste boli. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

MS 2013: POWER RANKING III.

10.05.2013 / Hokej, MS2013 / napísal Martin Petro. Kovaľčuk tušil, že kamera ho cvaká pre náš Power Ranking, vylúdil úsmev primeraný situácii. (photo: SITA/AP Photo/Lehtikuva, Martti Kainulainen)

Ďalšia várka šestnástich zápasov na hokejovom turnaji desaťročia, no dobre, roka (ak nepočítame playoff NHL), je v historických análoch. Najvyšší čas pozrieť sa, ako sú tímy zoradené v rebríčku sily na našom portáli. Skutočne najvyšší - už o pár hodín nastúpia naši borci na ďalší duel proti Rakúsku so snahou zatriasť poradím. Len dúfajme, že nie po vzore "štvrtok". 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ