Články autora Mišo Hudák

Papierové predpoklady: Journeyman

16.09.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Úsmev Chrisa Prongera poznáte. Fotku jeho brata Seana, autora knihy o ktorej sú dnešné Papierové predpoklady, agentúry v archíve nedržia. (photo: SITA/AP Photo/Kathy Willens)

Pronger. Výrazný, nekompromisný obranca a mlaší brata Seana, autora knihy Journeyman - The many triumphs (and even more defeats) of a guy who's seen just about everything in the game of hockey. Chris po uzavretí kariéry napíše knihu plnú lesku, víťazstiev a úspechov, tak podobnú iným biografiám veľkých hráčov a tak nesmierne odlišnú od príbehu svojho brata.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

VSŽ vs Martimex 4:3

15.09.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Trénerovi Tomkovi robili Martinčania prievan, poradil si expertne. Vymenil pred nájazdmi brankárov.  (photo: SITA/Tomáš Somr)

Usadil som sa v pohodlnej sedačke, mal som dostatok miesta pre nohy. Vežet nastúpili na rozkorčuľovanie v dresoch farebnej schémy Flyers, štadión plný už pol hodinu pred prvým vhadzovaním netrpezlivo čakal na slávnosť vyradenia čísla jednej z najväčších legiend československého hokeja, Jiřího Holečka. Otvárací zápas sezóny proti Sparte, druhému klubu Holečkovej kariéry, už nemôže byť viac symbolický. Potom sa mi konečne podarilo v mikine nájsť okuliare a bolo to 1:1 proti Martinu.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Letný tábor NHL: V očakávaní strieborného servisu

14.09.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Flyers, jeden z tímov, ktoré si Stanley Cup zaslúžia... (photo: SITA/AP Photo/Chris Szagola)

Los Angeles (2014 a 2012), Chicago (2013 a 2010), Boston (2011). Víťazi posledných piatich misiek na šalát a každoroční najpravdepodobnejší držitielia ďalšieho riadu. Ak to bude takto pokračovať ďalej, NHL bude najnudnejšou severoamerickou športovou súťažou. Existuje zástup organizácií, ktoré by mohli zodvihnúť Stanley Cup z mnohých dôvodov, či už športových, historických, spravodlivých alebo len kvôli prerušeniu nekonečného čakania.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

VSŽ vs Bílí Tygři 4:3

07.09.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Peter Bartoš tu ešte vôbec netušil, že dá Jankovi Lašákovi víťazný gól zápasu. (photo:  SITA/AP Photo/Ivan Fleischer)

Prvé víťazstvo Vežet v Lige majstrov videlo 4144 divákov. Aj napriek tomu, že Košice sú štvrté v priemernej návštevnosti spomedzi všetkých 44 tímov, na mesto, ktoré by chcelo byť regionálnym hockeytownom je to zúfalo málo!

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

VSŽ vs Kärpät 1:2

25.08.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák.

Neexistuje žiadne ospravedlnenie pre nedôstojnú návštevu 6104 divákov na špičkový európsky klub! Pri vstupe som videl mnoho priateľov a známych, ktorí domov pricestovali z rôznych domácich aj zahraničných miest, len aby videli Vežet bojovať po rokoch na veľkom medzinárodnom poli, vlnu nadšenia rýchlo odplavili prázdne rohové sektory na hornom poschodí.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Letný tábor NHL: Nedobrá adresa

22.08.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Ilustračná. (photo: SITA/AP Photo/Terry Renna)

V realitnom svete sú adresy, kvôli ktorým sú ľudia ochotní platiť astronomické sumy za nájom či kúpu. Sú to centrá miest, pokojné bezpečné susedstvá, ekonomicky príťažlivé štvrte. Na posledných stranách katalógov realitných kancelárií sú potom miesta, ktoré nelákajú aj napriek svojej nízkej cene, nedávnej bohatej histórii, alebo, na prvý pohľad, výhodnej polohe. Práve končiace sa leto potvrdilo dlhodobejšie zmeny v trendoch dobrých a zlých adries NHL.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12