Články autora Mišo Hudák

Letný tábor NHL: Predpoveď počasia

13.08.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Lecavalier a Timmonen, Flyers sú v komplikovanej platovej situácii. (photo: SITA/AP Photo/ Evan Vucci)

V posledných týždňoch pred začiatkom NHL ešte niekoľko tímov balansuje na hranici platového stropu, nevyhnutné výmeny, vďaka ktorým sa dotknuté tímy dostanú do finančných limitov pre sezónu 2014/15, môžu spustiť zaujímavé reťazové reakcie v organizáciách, ktoré majú na výplatných páskach stále dostatok priestoru.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Papierové predpoklady: Leave No Doubt

08.08.2014 / Hokej, Papierové predpoklady / napísal Mišo Hudák. Mike Babcock, najlepšie platený motivačný spíker v hokejovom svete. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Jeff McIntosh)

Určite poznáte knihy Chudobný otec, bohatý otec alebo Štvorhodinový pracovný týždeň alebo akýkoľvek iný titul motivačnej literatúry, ktorá z vás má urobiť lepšieho, krajšieho, efektívnejšieho, produktívnejšieho a najmä bohatšieho človeka. Do poličky vedľa takýchto kníh si môžete uložiť aj Leave No Doubt: A Credo for chasing your dreams od trénera Detroitu Red Wings a kanadskej reprezentácie na posledných dvoch olympijských turnajoch.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

VSŽ vs Slovan 1:3

07.08.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Sersen a Štajnoch z Bratislavy a Kolena na kolene si dali rande v Steel Aréne. V Košiciach bolo včera hokejovo.  (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Slovenský superpohár, El Clásico, Súboj titanov, Rumble in the Jungle, Zápas roka máme za sebou už uprostred leta. Nádherný športový podvečer, ktorého od perfekcie oddelil len lokálny výkon lokálneho najtuhšieho jadra.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

VSŽ vs Martimex 3:4

02.08.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Košice a Martin sa stretli aj v playoff minulej sezóny Extraligy.  (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Rozkorčuľovanie pred zápasom sezóny proti Slovanu zabezpečil Martin. Veď čo iné by mohlo byť udalosťou roka, ako športové zápolenie, na ktoré sa zídu tisícky obetí, aby za svoje ekonomické, sociálne, osobné aj intímne problémy verejne obvinili vládny hokejový klub z hlavného mesta.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Letný tábor NHL: Alternatívne dejiny

01.08.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Toronto Maple Leafs a New York Rangers sú v alternatívnej histórii v jednej divízii.  (photo: SITA/AP PHOTO/CP, Frank Gunn)

Finále Stanleyho pohára, odovzdávanie individuálnych cien, draft, otvorenie hráčskeho trhu, NHL počas úmorného tepla vyčerpala všetky tromfy. S ohľadom na skutočne letný čas, v ktorom hokej nemá miesto, som vytvoril paralelnú históriu organizácií zúčastňujúcich sa bojov o Stanleyho pohár. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Papierové predpoklady: Forever a Blackhawk

17.07.2014 / Hokej, Papierové predpoklady / napísal Mišo Hudák. Stan Mikita je slávny dodnes. (photo: SITA/AP Photo/Daily Herald, Bob Chwedyk)

Stanislav Guoth alebo Stanislav Gvoth. Rodné meno budúceho najlepšieho centra NHL v šesťdesiatych rokoch ste si mohli spájať aj s iným chicagským klubom, White Sox. To keby si, z vtedajšieho Československa prinesený a blízkou rodinou adoptovaný chlapec vybral baseball namiesto ľadového hokeja. Priazni klubu, ktorý ho po všetkých službách, ktoré mu odviedol, najprv odvrhol, aby ho po troch desaťročiach prijal späť, je venovaná životopisná kniha Stana Mikitu.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Letný tábor NHL: Čas na zánik

15.07.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Sú už všetky fotografie Tomáša Tatara v detroitskom drese nafotené? (photo: SITA/AP Photo/Tony Ding)

V prípade zimného športu niet príhodnejšieho času na nenápadné vytratenie sa do minulosti ako je júl a august. Ľad sa používa výhradne v súvislosti s nápojmi, čas hokeja nastáva až v septembri a októbri. Na súčasnom trhu existuje niekoľko mien, ktoré by v záujme zachovania vlastnej budúcnosti, vlastnej dôstojnosti a vlastnej existencie mohli prehodnotiť svoje pôsobenie v NHL v súčasnom meste.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12