Články autora Mišo Hudák

Papierové predpoklady: Bicyklovanie je sexi/sexy

03.06.2014 / Cyklo / napísal Mišo Hudák. Pohľad z bicykla je ešte krajší, ako tento pohľad na bicykel. (photo: SITA/AP Photo/dpa, Arno Burgi)

Pravdepodobne ste už pochopili, že kto nebicykluje je zombie. Množstvo pribúdajúcej literatúry o vrcholovom aj voľnočasovom bicyklovaní,

bicykloch, súčiastkach, doplnkoch či infraštruktúre rastie priamo úmerne s popularitou tohto životného štýlu. Tri nasledujúce knihy zaberajú obsahovo aj formálne široké spektrum vyššie uvedených cyklo odvetví.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Bruins vs Habs

12.05.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Subban vs Marchand, jedna z mnohých kapitol otĺkacej histórie (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Paul Chiasson)

"You know you just naturally learn to hate the Montreal Canadiens, and the battles that we've had with them over the last couple years, it's definitely made you hate them." Milan Lucic, Boston Bruins

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

NHL najviac zbohatne, ak finále Stanley Cupu rozhodne siedmy zápas NYR vs LAK

09.05.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Mike Richter, Adam Graves, Brian Leetch aj Mark Messier zostarli, odkedy naposledy získali pre Rangers Stanley Cup. (photo: SITA/AP Photo/Kathy Willens)

Možno sa ráno zobudíte a zistíte, že Pittsburgh vyradil Rangers rýchlo v piatich zápasoch. Možno si to aj nad ránom pozriete naživo. Nie je to dôležité, ideálne finále Stanley Cupu neodráža vaše osobné preferencie. Nezahŕňa ani športové výkony tímov. Dôležitá je veľkosť trhov, na ktorých sa tímy zúčastňujú podnikateľskej súťaže a hodnota, ktorú vďaka sile týchto trhov kluby majú.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Scenáre národneho šialenstva

09.05.2014 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz, Samo Marec, Mišo Hudák, Peter Vretenička and Vlado Kurek. Ten moment pred zápasom a turnajom, keď je ešte možné všetko.  (photo: SITA/Radoslav Maťaš)

Ani tentokrát, niekoľko desiatok minút pred prvým buly v Minsku nevynecháme príležitosť upriamiť pozornosť čitateľov na naše predikcie. Čo čakáme od našich? Aké na to máme dôvody? A aká je teplota na teplomeri národného šialenstva každoročne pomenovaného Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji? 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Papierové predpoklady: Emancipácia bicykla

27.04.2014 / Cyklo, Papierové predpoklady / napísal Mišo Hudák. Ilustračné foto. (photo: SITA/AP Photo/Gero Breloer)

Robert Penn prejazdil planétu na bicykli niekoľkokrát, svoje cesty zapísal do niekoľkých kníh, ale Najlepší bicykel na svete - Hľadanie šťastia na dvoch kolesách venoval technologickým pionierom, ktorí detail za detailom pretvárali od konca devätnásteho storočia dreziny, urýchľovače chodcov, kone pre fičúrov, kone pre voľné chvíle, dvojkolesové koče pre chodcov, kostitrasy, velocipédy alebo veľké kolesá do súčasnej podoby bicykla.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

VSŽ vs Plastika 3:2

18.04.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Gabriel Spilar je jedným z najlepších hráčov VSŽ vo finále. (photo: SITA/Jožo Jarošík)

Dôstojný súper, dôstojný hokej, dôstojná návšteva. Finálové zápasy ukázali, že keď je hokeja plné ihrisko, je hokeja plné hľadisko. Občania Košíc si konečne mohli s vášňou užiť svoju obľúbenú hru. Zo zážitku neubrali ani dvadsiati nitrianski obrancovia, škoda, že po prvých zápasoch série Stavjaňa stiahol taktiku do stredného pásma a dostal Nitru na úroveň Piešťan.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Poradňa zmäteného fanúšika: Jedlo namiesto fodbalu

17.04.2014 / Futbal, Hokej / napísal Mišo Hudák. Pozor, zranený futbalista. (photo: SITA/Ján Slovák)

Dobrý deň. Mám otázku pre Poradňu zmäteného fanúšika: V hokeji sa 2x prasknutá lebka prejde s porozumenim, lebo v playoff sa hrá tvrdo. Vo futbale končí zlomená noha u prokurátora. Po facke Soumah nemôže hrať pol roka, hokejista za surovú bitku dostane 1 zápas. Nechápem, môže mi dvojitý meter objasniť niekto v Poradni? Ďakujem, Vladimír. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12