Články autora Mišo Hudák

Papierové predpoklady: The Slap Shot

16.02.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. The hokejky. (photo: Amy Walters/Shutterstock.com)

Ďaleko najznámejším sfilmovaným hokejových príbehom je súhrn skutočných udalostí, ktoré v roku 1980 prekvapivo priniesli zlatú olympijskú medailu podceňovanému hokejovému družstvu Spojených štátov. Poznáme ich pod preloženým názvom Zázrak na ľade, film z roku 2004 sa volá Miracle. Ďaleko najzábavnejším sfilmovaným hokejovým príbehom je však Slap Shot z roku 1977, odtrhnutá komédia s citlivým autentickým záznamom pomerov v zámorskom profesionálnom športe. Aj tento videorozbor patrí medzi Papierové predpoklady.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

HC Košice, vitajte v 21. storočí

09.02.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Rasťo Staňa pritiahol do Steelky plno ľudí. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Chcem privítať HC Košice v dvadsiatom prvom storočí, v ktorom profesionálny hokej už viac nie je športom, ale súčasťou zábavného priemyslu, v ktorom návšteva športového podujatia už viac nie je príležitosťou pre uvoľnenie frustrácie zo sociálno-ekonomickej situácie mladých nezamestnateľných chlapcov, ale oddychom a zážitkom pre celú rodinu.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Papierové predpoklady: Tough guy

21.01.2014 / Hokej / napísal Mišo Hudák. Bob Probert (ten s rovnomennou menovkou na drese) občas dostal, no občas aj naložil v bitke tvrdým hokejovým chalanom. (photo: SITA/AP Photo/Fred Jewell)

Jeden z najrešpektovanejších, najtrestanejších, ale zároveň najproduktívnejších bitkárov, Bob Probert, pochádza z kanadského Windsoru, ktorý je predmestím amerického Detroitu. Hranicu medzi mestami aj medzi krajinami tvorí len rieka. Pri jej prekračovaní sa Bobova kariéra niekoľkokrát zvrtne, život na jej oboch stranách stihol zaznamenať vo svojej knihe Tough Guy (My Life on the Edge).

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Facka hokejovému mestu

17.01.2014 / Basket / napísal Mišo Hudák. Miljana Bojovic a Dobré anjelky sa napriek karmickému názvu nedokážu presadiť v Oceľovej Aréne. (photo: SITA/Miroslav Vacula)

Odpustite mi prosím nedostatočné zanietenie pre profesionálny, amatérsky či akýkoľvek iný basketbal. Som presvedčený, že tento šport bol vymyslený, aby vysokí ľudia nemuseli vystupovať ako obludy v potulných cirkusoch a na jarmokoch.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Papierové predpoklady: Tajné preteky

15.11.2013 / Cyklo / napísal Mišo Hudák. Lance Armstrong (vľavo) a Tyler Hamilton. Hlavné hviezdy dnešných Papierových predpokladov. (photo: SITA/AP Photo)

To čo skúšal William Burroughs s organickými aj anorganickými látakmi na svojom vedomí v polovici dvadsiateho storočia, sa vo svetle knihy Tajné preteky javí ako séria drobných prehreškov v škole v prírode. Predstavte si Al Pacina alebo Johnnyho Deppa, zameňte Miami a Las Vegas za Francúzsko a stredomorské tréningové letoviská a miesto kokaínu a meskalínu servírujte EPO a krvné náhrady.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12