Články autora Peter Vretenička

Tri oriešky pre osemnástku

28.04.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Amíci pretlačili všetkých, aj vo finále Čechov. (photo: SITA/AP Photo/Martti Kainulainen)

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna osemnástka, reprezentačnej orientácie. Hneď po príchode do krajiny, v ktorej je Doba bronzová ich uvítal Scratch a znie to až neuveriteľne, ale podelil sa o oriešok. Dokonca ich dal našej osemnástke rovno tri. Naši 18-roční hokejisti s nimi ihneď zamierili na ľad. A tu sa začal príbeh zamotávať...

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Všetky oči na Réwayovi

21.04.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Martin Reway bez prilby a výstroja. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Nejeden sviatočný hokejový fanúšik si na bielu sobotu naladil zápas našej reprezentácie proti galskému kohútovi, aj napriek faktu, že sa jednalo len o prípravný zápas. Dôvod bol jednoduchý: Martin Réway nastúpil na prvý zápas v najcennejšom drese medzi mužmi. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Poteší osemnástka medailou?

18.04.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Ilustračný záber z MS 20-ročných. Zo zápasov MS 18-ročných fotografie agentúry zatiaľ nevydali. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Frank Gunn)

Asi iba tí najzarytejší hokejoví priaznivci mali v kalendári osemnásťkrát zakrúžkovaný 17.apríl a schuti si zanadávali, že budú opäť raz odkázaní výhradne na online prenosy. Včera totiž vo Fínsku odštartovali majstrovstvá sveta 18-ročných, kde by naši mladíci mohli konečne ukončiť 11-ročný pôst a vrátiť sa z majstrovskej šibačky s medailovou výslužkou.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Jarovi Janusovi sa NHL vzďaľuje

10.04.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Brankár Slovana hypnotizuje puk v zápase KHL s Mytišči. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Pamätáte si juniorské majstrovstvá sveta v roku 2009, kde Jaroslav Janus predviedol viac kúziel, než môžete vidieť v telenovele Harry Potter? Už vtedy som nepochyboval, že z toho chlapca niečo bude. Sen o pôsobení v najlepšej lige sveta, sa mu ale vzďaľuje, rovnako ako jeho výplata v Slovane. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Rodinkárstvo v NHL

07.04.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Anthony Brodeur, syn Martina, počas nováčikovského kempu po drafte NHL v minulom roku. V drese New Jersey Devils, ako inak. (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Korupcia a rodinkárstvo je problém celosvetovej spoločnosti, nielen tej slovenskej. Aj v NHL pôsobí veľa hráčov z hokejových rodín a dobrými známosťami. Jedná sa len o hokejové gény prenášané z generácie na generáciu alebo je za tým rodinkárstvo?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Najvtipnejšie mená hráčov NHL

03.04.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. No počkaj, Travis! (photo: SITA/AP Photo/Luis M. Alvarez)

Aj hráči NHL sú len ľudia a preto majú na dresoch tie najrôznejšie mená. Určite každý z vás pozná niekoho s vtipným menom. Napríklad aj to moje už pobavilo veľa ľudí a vyslúžilo mi prezývky ako vretenica, hadík, lasička či jašterička. V dnešnom článku si preto posvietim na mená hráčov najprestížnejšej hokejovej ligy sveta.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Z Tatara Tatár

31.03.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Pokoj, vážení, zachovajme pokoj. Ako keby hovoril ustarosteným fanúšikom Tomáš Tatar. (photo: SITA/AP PHOTO / LEHTIKUVA, Martti Kainulainen)

Mať za suseda hráča NHL? To je niečo, o čom môže 99,9% Slovákov iba potajme snívať. Pre susedov Tomáša Tatara to ale nie je žiadna výhra. Tri mesiace stará kauza o žalobe na jeho osobu, konečne dorazila aj na Slovensko a vyvolala rôznorodé reakcie hokejového osadenstva.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17