Články autora Peter Vretenička

Nádejný rozhovor: Daniel Gibl

28.03.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Daniel v akcii (photo: Archív Daniela Gibla.)

Po rozhovore s Róbertom Lantošim, pokračuje rubrika Nádejný rozhovor ďalším interview. Tentoraz som vyspovedal brankára Daniela Gibla, ktorý v tejto sezóne úspešne kryje bránu Barrie Colts. Tento klub pôsobí v OHL (Ontario Hockey League), ktorá je súčasťou jednej z troch profesionálnych zámorských juniorských líg, združených v organizácii pod označením - Canadian Hockey League (Kanadská hokejová liga, skrátene aj CHL).

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

HK Orange 20 All Stars

22.03.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Rado Tybor a Julo Hudáček, dve z najväčších hviezd projektu Orange 20. V slovenskej Extralige by ste ich už hľadali márne. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Keďže slovenská reprezentácia do 20 rokov pôsobí v extralige nejednu stredu, skúsme si trocha zabilancovať. Objavili sa v projekte hráči, ktorí to niekam v hokejovom svete dotiahli? Pozrite si All-Star formáciu tohto projektu.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Piati proti piatim:Bilancia prestupov v NHL

07.03.2014 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz and Peter Vretenička.  (photo: )

V stredu bola v NHL na programe uzávierka prestupov. Generálni manažéri sa preto logicky snažili posilniť tak svoje kluby pred play-off. Pozrime sa na päť z nášho pohľadu najzaujímavejších prestupov vo svetle toho, či si viac polepšil hráč, alebo klub, ktorého získal. Ideálny scenár win-win sa nepodarilo vždy naplniť, no v niektorých prípadoch sa rozhodne až v playoff.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Dostihla Slovan karma?

05.03.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Je po sezóne, zvykajte si. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Bratislava je dole nohami, veď jej hráči chýbali naposledy v play-off ešte v sezóne 1992/93. Pravda je taká, že Slovanisti horeli túto sezónu ako olympijská pochodeň. Ich výkony nepripomínali hokejistov ale skúseného mäsiara, ktorý ide od porážky k porážke. Cestu do vyraďovacích bojov im nedokázal nájsť ani ich Mojžiš. Nič však nie je stratené. Do ich vitrínky môže ešte stále pribudnúť aspoň zaváraninový pohár nádeje.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

ZOH 2018 bez hráčov NHL?

27.02.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. John Tavares je jednou z obetí Soči 2014. (photo: SITA/AP Photo/Mark Humphrey)

Olympiáda v Soči je už minulosťou, a preto sa pozornosť sústreďuje na tú nasledujúcu v Južnej Kórei. Henrik Zetterberg, Tomáš Kopecký, Alexander Barkov, John Tavares, Mats Zuccarello a Paul Martin. To je 6 najväčších argumentov, prečo by sa hráči NHL nemali na ďalšej olympiáde objaviť. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Ignorované hokejové impulzy

25.02.2014 / Hokej / napísal Denis Bohumil Schvarcz and Peter Vretenička. Sklonené hlavy netreba ignorovať, ale urobiť všetko preto, aby boli znova hore. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

V akom stave je po ZOH Slovensko ako hokejový národ? V konfrontácii s najlepšími možnými hokejistami sveta sa repre výber nezmestil ani do Top 10. Múdre hlavy na čele hokeja dostali ďalší impulz, aby si uvedomili, že z minulosti sa žiť nedá (aj keď tá minulosť je len pár rokov stará a striebro z Helsínk nevybledlo). Podobné impulzy prichádzali už v dávnejšie, väčšina z nich bola ignorovaná.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17