Články autora Peter Vretenička

Čechom hrozí slovenský komplex

17.02.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Keď je Laco v bráne, nikdy neprehráme. Teda aspoň v riadnom hracom čase... (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Česko alebo Slovensko? Jednu z dvoch krajín patriacich do najlepšej svetovej osmičky vo štvrťfinále olympijskeho turnaja v Soči neuvidíme, jedna z dvoch hokejových republík skončí frustrovaná, v slzách. Naopak, aj vďaka nám sa vo štvrťfinále s istotou šokujúco objaví niekto z dvojice Rakúsko-Slovinsko.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Po facke prišla päsť na oko

15.02.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Tak čo, už sme to vzdali? (photo: SITA/AP Photo/Julio Cortez)

Jeden tím, jedna vášeň, jeden gól. Naši sa z facky od USA vôbec nepoučili. A dnes tak zaslúžene dostali päsť na oko od Slovinska, ktoré má 148 registrovaných hokejistov! Zrodilo sa tak prvé prekvapenie olympijského turnaja. Bohužiaľ, táto blamáž bola na náš účet. Celý národ našich chlapcov momentálne nespoznáva.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Tri poučenia z jednej otcovskej

14.02.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Ak sa naši poučili, budú hrať celých 60 minút ako Jurčina v tomto jednom súboji proti Patrickovi Kaneovi.  (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

Jeden tím, jedna vášeň, jeden gól. Američania na nás v prvom zápase použili terapiu šokom, ktorá by za určitých okolností mohla byť pre náš výber aj pozitívnym impulzom. Facka ukázala naše nedostatky, stačí sa z nich do utorka dosýta poučiť. Nie nadarmo sa o tom hovorilo hneď, ako reprezentanti zišli z ľadu, ešte skôr, ako si zobliekli mokdré dresy. Budú stačiť tri poučenia z prvého zápasu?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Najväčšia maródka je v slovenskom tíme

12.02.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Na olympiáde si komentátori švédske dvojičky nepomýlia. Henrika nepustilo do dresu zranenie. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Jacques Boissinot)

Tak, ako tvrdé strety, strely alebo góly, sú bohužiaľ neoddeliteľnou súčasťou hokeja aj zranenia. V čase olympijských nominácii tak z NHL neboli kvôli dlhodobému zraneniu nominovaní brankár Pekka Rinne, mladík Tomáš Hertl či obrancovia Joni Pitkanen a Luca Sbisa. Najviac nových menoviek na dresy oproti pôvodnej nominácii je bohužiaľ v našej kabíne. Týchto šesť hviezd NHL žiaľ v Soči neuvidíme...

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Najstarší slovenskí hokejisti v histórii olympiád

10.02.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Peťo Bondra skóroval na ZOH ešte ako 38-ročný. Bol najstarším slovenským hráčom na Hrách? (photo: SITA/AP Photo/Eric Riserg)

Najstarším hráčom vo Vůjtekovom výbere na tohtoročnej olympiáde bude 36-ročný Michal Handzuš. Avšak, oproti najstaršiemu hokejistovi v Soči (43-ročný Teemu Selänne) je o priepastných 7 rokov mladší. Aj preto ma premohla zvedavosť, ako by Mišo dopadol v porovnaní so slovenskými hráčmi, ktorí nás reprezentovali v minulosti. Nikde som ale taký rebríček nenašiel, a preto som ho pre vás sám zostavil.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Bude draft NHL 2014 bez Slovákov?

23.01.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Kolena (chrbtom) a Griger (čelom) sú dvaja najlepšie hodnotení Slováci v preddraftových rebríčkoch NHL. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Frank Gunn)

Pred týždňom uzrel svetlo sveta tradičný zoznam od skautskej organizácie CSS, ktorá vytvára oficiálny rebríček talentov pre draft NHL. Bohužiaľ nevyzerá z nášho pohľadu priaznivo. S najväčšou pravdepodobnosťou sa zopakuje scenár z draftov 2008 a 2012, keď kluby NHL nesiahli ani po jednom hráčovi spod Tatier.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17