Články autora Peter Vretenička

Pravda o Erikovi Černákovi

06.01.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Erik Černák (vľavo) a Ondrej Mikula z Dukly Trenčín v slovenskej Extralige. (photo: SITA/Tomáš Somr)

„Hrá dobre, ale robí hlúpe, hlúpe chyby. Hlúpe.“ Takto sa vyjadril na Černákovu adresu počas juniorských majstrovstiev sveta jeho spoluhráč Marko Daňo. Fanúšikovia na hokejových fórach boli ešte tvrdší a adresovali mu pomenovania ako poleno, nemehlo či tragéd. Bola nominácia 16-ročného Erika Černáka na svetový šampionát faux pas?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

ZOH bez Rewaya, nie je žiaden Šatan

05.01.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Najbližšie by si Martin Reway mal repre dres obliecť na MS v Bielorusku. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Frank Gunn)

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na zimnú olympiádu v Soči bude oficiálne zverejnená už v utorok. Tí ktorí v nej chceli vidieť na naše pomery výnimočne talentovaného Martina Réwaya budú ale určite sklamaní. Talentovaný 18-ročný mladík sa v nej neobjaví. So Šatanom v Lillehammeri sa porovnávať nemôže.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Prečo dvadsiatka neuspela?

03.01.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Slovenská dvadsiatka. (photo: SITA/AP Photo / TT News Agency, Ludvig Thunman)

O tohtoročnom slovenskom výbere sa pred majstrovstvami sveta do 20 rokov hovorilo ako o najsilnejšom za posledné roky. Veď v tejto sezóne nazbieral  až 19 extraligových bodov. Niečo také sa nepodarilo žiadnemu inému ročníku od spustenia projektu HK VSR SR 20. Na samotných majstrovstvách sveta však dieru do sveta neurobil. Kde sa stala chyba?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Hokejová nominácia na Arosa Challenge je výsmech.

14.12.2013 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Trener Vujtek rozmýšľa nad nomináciou. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Český tréner Hadamczik pred blížiacim sa posledným turnajom českej reprezentácie povedal, že ich čaká zásadný turnaj, čo sa nominácie do Soči týka. Na turnaji sa nominovaní Česi poruvú o dresy, ktoré si na ZOH neoblečú hráči z NHL. Slovensko je na tom zjavne úplne inak. Boli ste naivní, ak ste si mysleli, že o nomináciu do Soči sa bude bojovať. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Od Bakoša po Weissa - Slováci v tohtoročnej Lige majstrov

12.12.2013 / Futbal / napísal Peter Vretenička. Mladý Vlady ukázal v LM z našich na jeseň najlepšiu fazónu. (photo: SITA/AP Photo/Thanassis Stavrakis)

Včera sa odohraním deviatich zápasov skončila skupinová fáza Ligy Majstrov. Potešiteľné je, že aj jej ďalšia časť bude so slovenskou účasťou. Na jar v nej budú hájiť slovenské farby Vladimír Weiss (Olympiakos Pireus) a Tomáš Hubočan (Zenit Petrohrad). Avšak už je len minimálna šanca nato, že tento rok bude v kádri víťaza Ligy majstrov nejaký slovenský hráč.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17