Články autora Peter Vretenička

Pán Najužitočnejší

07.01.2015 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Denis Godla, pán Najužitočnejší. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Nathan Denette)

Naši mladí hokejoví chlapci dokonale prekvapili celý hokejový svet. Namiesto tradičnej záchrany sa z juniorských MS vracajú s cenným úlovkom. Bronzová medaila má cenu zlata, keď porovnáme hráčsku základňu a podmienky na hokejový rast u nás, s podmienkami u súperov v elitnej kategórii. Najvýraznejší podpis na medailovom ťažení mal brankár Denis Godla, predvádzal fenomenálne výkony.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

MS U-20: Vianoce na ľade

26.12.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Ernest Bokroš s hráčmi pred odletom na MS do Kanady. (photo: SITA/Jozef Jakubčo )

Neviem ako vy, ale ja si už neviem predstaviť vianočné sviatky bez hokejových majstrovstiev sveta do 20 rokov. V mojom vianočnom televíznom programe majú nenahraditeľné miesto podobne ako Mrázik, Sám doma a Tri oriešky pre Popolušku.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Poradňa zmäteného fanúšika: Nečakané prestupy

15.10.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Richard Panik leží na ľade ešte v drese Tampy. Fotka v drese Toronta ešte nie je k dispozícii. (photo: SITA/AP Photo/Mark Humphrey)

"Dobrý deň, mám jeden delikátny problém. Posledné dni chodím po svete s otvorenými ústami. No nie preto, že by som bol hladný alebo trénoval k zubárke. Jednoducho ma zaskočili pohyby Slovákov v NHL, ktoré boli nečakané ako štvrtková prehra Španielov. Tú som síce už pochopil, ale hokejové prestupy nie. Mohol by mi ich prosím niekto zrozumiteľne objasniť? Veď to Budajovi v drese Montrealu pristalo, podobne aj Pánikovi v Tampe.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17