Články autora Peter Vretenička

Televízne hlášky Mundialové

16.07.2014 / Futbal / napísal Peter Vretenička. Luis Suarez a jeho zuby boli zdrojom vtipnej hlášky počas priameho prenosu z MS v Brazílii.  (photo: SITA/AP Photo/Hassan Ammar)

Počas Mundialu televízni komentátori perlili podľa očakávaní a ich tempo sa stupňovalo blížiacou sa finalizáciou šampionátu. Keďže MS už skončili nastáva čas rekapitulovať a preto som pre vás spravil výber najlepších výrokov, ktorý som kategorizoval podľa ich autorov. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Gáboríkov hosť

12.07.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Pohár Lorda Stanleyho na Pohode. (photo: Bohumil Stejskal)

Včera Slovensko navštívil prominentný hosť zo Severnej Ameriky. Síce meria len 89,54 cm a váži 15,5 kg, no aj tak sa stal okamžite stredobodom pozornosti. Zrejme sa u nás cíti ako doma, keďže od roku 2008 nedovolenkoval na Slovensku iba jedno leto. Tentoraz bol jeho hostiteľom Marián Gáborík. Keďže vám ho Majo bližšie nepredstavil, dovoľte mi prosím, aby som to urobil za neho a napravil túto poburujúcu skutočnosť.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Poradňa zmäteného fanúšika: Letné plány hokejových hviezd

11.07.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Niektorí hokejisti ani v lete nepustia hokejky z ruky. (photo: SITA/Ján Slovák)

"Dobrý deň. Vieme, aký má na tento týždeň plán Marián Gáborík. Zdvihne v Trenčíne nad hlavu Pohár Lorda Stanleyho ako rocková hviezda na Pohode. Zaujímalo by ma ale, aké plány majú  ostatné hokejové hviezdy. Nemáte v redakcii investigatívca, ktorý by to pre mňa a ostatných hokejových fanúšikov mohol zistiť? Ďakujem, Jojo z Belej."

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Pajpach zachránil našu hokejovú česť

29.06.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. O vtipné mená nebola núdza ani v drafte NHL. Na obrázku Julius Honka, okrem neho boli v prvom kole draftovaní napríklad Sonny Milano, Jakub Vrána, Pastrnak či Scherbak. (photo: SITA/AP Photo/Matt Slocum)

Včera sa v NHL konal každoročný vstupný draft, ktorému dal brankár Maximilián Pajpach slovenský pach. Stal sa tak našou tohtoročnou jednotkou a vďaka nemu sme mali viac draftovaných hráčov ako Keňa, Egypt či Džibutsko. Keď zalovíme v histórii zistíme, že naposledy bol slovenský brankár draftovaný v roku 2009, keď si Tampa Bay vybrala Jaroslava Janusa.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Ocenenia, na ktoré v NHL zabudli

26.06.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička.  (photo: Olivier Jean)

Vedenie ligy len dostalo túžbu obdarovať hráčov, keďže nato cez Vianoce úplne zabudli. Aj my dodatočne hráčom prajeme šťastné a veselé, a preto sme sa ich taktiež rozhodli obdarovať. Nakoľko vedenie NHL počas štedrého galavečera v Las Vegas na pár výročných ocenení zabudlo, rozhodli sme sa ich udeliť aspoň my.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Réway skoro ako Gáborík

28.05.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Určite najvtipnejšia fotka z Minsku. Jánošík Réway baví odzemkom Talianov. (photo: SITA/AP Photo/Sergei Grits)

Martin Réway bol jedným z najpozitívnejších slovenských prekvapení uplynulých MS v Minsku. Keď vykorčuľoval na ľad v našom prvom zápase proti Česku, stal sa len deviatym slovenským tínedžerom, ktorý naskočil  do zápasu MS. Ako sa mu darilo v porovnaní s jeho predchodcami?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Najvtipnejšie mená hráčov v Minsku

27.05.2014 / Hokej / napísal Peter Vretenička. Z trojice Komarov, Denis Denisov, Ovečkin sa do zoznamu najvtipnejších mien dostal len prvý menovaný, Fín.  (photo: SITA/AP Photo/Darko Bandic)

Aj keď sa do Bieloruska nedostavila elitná česká formácia Mojžiš-Nakládal-Tlustý-Tenkrát-Koukal, určite sa vám občas stalo, že ste sa pri televízii začali smiať a v duchu ste si povedali, že to nie je možné, aby mal dotyčný hokejista naozaj také meno. Prinášame vyhodnotenie turnaja z o niečo netradičnejšieho hľadiska: Ktorý hráč mal v Minsku najvtipnejšie meno?

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17