Články autora Richard Hanzlik

Pondelkové tréneroviny: O čom to celé je?

02.09.2013 / Futbal / napísal Richard Hanzlik. Jano Vlasko, trnavský hrdina víkendu na archívnej fotografii z mája tohoto roku. V sobotu dvoma gólmi v závere vykopal tri body pre Spartak proti Banskej Bystrici. Či účes vydržal, agentúry neuviedli.  (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. Sami môžete rozhodnúť, ktorý zápas oceníme titulom Zápas kola.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Pondelkové tréneroviny: Po výbuchu

26.08.2013 / Futbal / napísal Richard Hanzlik. Žilina sa proti Slovanu presadila vzduchom. Pich premenil dve hlavičky pri výhre 2:0. (photo: SITA/Milo Fabian)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Pondelkové tréneroviny: Tréner kola? Laco Hudec.

19.08.2013 / Futbal / napísal Richard Hanzlik. Šieste kolo Corgoňligy prinieslo zaujímavé tanečné kreácie. Na zábere prekladá nohami Grabež z Trnavy, krepčí Mihalík zo Žiliny. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Neexistuje ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné je obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie. Hralo sa šieste Corgoňkolo.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Koniec jednej dvojky

16.08.2013 / Futbal / napísal Richard Hanzlik. Miroslav Karhan náhle skončil s aktívnou kariérou. (photo: SITA/Ivan Kopčáni)

Keď som začal ako malý chodiť na Spartak, babka mi uštrikovala môj prvý futbalový dres. Nebol to ani tak dres, ako sveter. Na chrbte som mal číslo 2 a meno Karhan. V tom čase pravý obranca Trnavy a nádejný futbalový talent. Písala sa slávna Peczeho éra, hra Spartaka bavila divákov a deptala súperov. Zápasy boli vypredané, na lístky sa čakalo od rána alebo bolo treba dať dvacku usporiadateľovi pri vstupe na tribúnu.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Pondelkové tréneroviny: Nový pravidelný futbalový Corgoňseriál

12.08.2013 / Futbal / napísal Richard Hanzlik. Leandre Tawamba z MFK Ružomberok (s loptou, keby ste ho náhodou nepoznali), prvý hrdina Pondelkových trénerovín. (photo: SITA/Martin Havran)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov. Niečo podobné bude aj obsahom tejto rubriky. Pozrieme sa na príbeh uplynulého kola, určíme TOP & FLOP a tiež trénera kola. Ak sa vám to nebude páčiť, alebo budete mať lepší subjektívny názor, diskusia ho znesie.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

A je to!

09.08.2013 / Futbal / napísal Richard Hanzlik. William de Alves Oliveira so spoluhráčmi z Trenčína, ani žiadne iné slovenské mužstvo cez prekážky tretieho predkola Eurolíg nepreskočilo. (photo: SITA/Tomáš Somr)

Euroligy už budeme pozerať iba s komentárom Laca Hudeca, alebo Laca Borbélyho. Na domácich trávnikoch sa už konfrontáciou s cudzojazyčnými mužstvami nenabažíme. Ale asi nikto z nás nečakal, že si naše mužstvá zahrajú skupinu. Ja teda určite nie. V ohni sme mali 4 železá, želiezka, želiezočká.... A takto si počínali. Každý podľa svojho gusta.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Euroligy: Boje horskej a morskej ligy

27.07.2013 / / napísal Richard Hanzlik.  (photo: SITA/Tomáš Somr)

​Čo sa nečakalo, a preto som to ani nenapísal do svojich tipov, bol postup Žiliny.Trenčín urobil s Göteborgom to, čo zvykne robiť na domácom ihrisku súperom z našej ligy a môže sa tiež radovať z postupu. Nasledujúce tipy neberte prosím príliš vážne, sú to len také moje odhady (zatiaľ neovplyvnené Belaníkom alebo La Lingom). Ale ja to predsa len v súboji horskej a morskej ligy vidím takto.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Show must go on...

19.07.2013 / Futbal / napísal Richard Hanzlik. Lester Peltier a Junior Caicara! Horúčka predkola Ligy majstov! (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

...show must go oooon, si podla mňa môžu spievať minimálne dva zo štyroch tímov, ktoré sa predstavili v stredu a vo štvrtok v európskych predkolách. “Keby mi to niekto povedal pred prvými zápasmi, považoval by som ho za blázna,” pousmial sa fanúšik.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ