Články autora Samo Marec

Brazílska kliatba pokračuje

09.07.2014 / Futbal / napísal Samo Marec. Oscar stelesnil. (photo: SITA/AP Photo/Francois Xavier Marit)

Keby na tej prehre bolo aspoň niečo normálne, mala by nejaké svoje keby. Sklamaný brazílsky fanúšik by mohol teoretizovať, čo by sa stalo inak, keby henten využil hentú obrovskú šancu, keby tamten v predĺžení namiesto brvna dal gól alebo keby ten oný premenil rozhodujúcu penaltu. V keby sa vždy skrýva isté utešenie, nádej, že rozdiel medzi výhrou a prehrou sa skrýva v detailoch.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Čas na alžírsku vendettu?

30.06.2014 / Futbal / napísal Samo Marec. Lakhdar Belloumi práve skóroval víťazný gól proti Nemecku na MS 1982. Alžírčanom ale aj tak nebol nič platný. (photo: SITA/AP Photo)

Španielsko 1982 bolo tým momentom, kedy sa africké mužstvá definitívne prihlásili o svoje miesto na futbalovom slnku. Kamerun v skupine neprehral (ale ani nevyhral a tak šiel domov) a Taliani na jeho úkor postúpili len vďaka lepšiemu skóre. Toto šťastie ich potom nadchlo natoľko, že vyhrali celé majstrovstvá, lebo sú Taliani.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Veľká šanca pre Belgicko

22.06.2014 / Futbal / napísal Samo Marec. Ako Fellainiho afro vyrovnávajúci gól strelilo. (photo: SITA/AP Photo/Sergei Grits)

Klimatické rozdiely môžu byť v Brazílii mätúce. Spolukomentátori môžu pätnásť minút rozvíjať myšlienku o tom, ako toto prílišné teplo mužstvu nesvedčí, lebo nemôže naplno aplikovať svoj ofenzívny pressing a všetko to znie pekne a múdro až do momentu, kedy ich komentátor neopraví. Oznámi im, že v Porto Alegre je nie veľmi teplých 17 stupňov. Toto sa naozaj stalo.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ
1 2 3 4 5