Články autora Stewo Biroš

Kop pána Penaltyho

18.12.2014 / Futbal / napísal Stewo Biroš. Najslávnejší penaltový zákrok počas MS 2014 predviedol Holanďan Tim Krul vo štvrťfinále proti Kostarike. (photo: SITA/AP Photo/Hassan Ammar)

Nedávno písal Bohumil o hokejových rozstreloch a nechal ma spomenúť si na článok z r.2010, v ktorom som po krátkom pobyte v zahraničí v r.1994 špekuloval nad filozofiou obyčajných futbalových penált. Ak máte 4 minúty, skúste.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

EPL: Everton - QPR

15.12.2014 / Futbal / napísal Stewo Biroš. Mirallas. Presadí sa dnes? (photo: SITA/AP Photo/Martin Rickett)

Futbal sa na tunajšej pažiti kope od r.1892 a v celej krajine Albionu nenájdete štadión, kde by sa odohralo viac zápasov anglickej futbalovej elity ako práve tu. The Grand Old Lady, známa ako Goodison, má dnes kapacitu 39,572 divákov a nájdete ju v štvrti Walton v slávnom Liverpoole.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

EPL: Slávne anglické Clasico

14.12.2014 / Futbal / napísal Stewo Biroš. Aj v marcovom derby hrali emócie v Divadle snov jednu z hlavných úloh. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Ste šéfom stavebnej firmy, ktorá je osem mesiacov bez zákazky. Zúfalo hľadáte do čoho pichnúť, aby spoločnosť nekrachla, keď jedného dňa bum-prásk-neveríš leží na stole konečne superponuka. Už už podpisujete zmluvu, no tu ako srdciar Manchestru United šokovaný zisťujete, že dom, ktorý máte postaviť bude patriť krídelníkovi Liverpoolu...

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Šťastie vyvolených

10.12.2014 / Futbal / napísal Stewo Biroš. Sergio Aguero bude pre zranenie City chýbať. (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Vaša životná láska. Neskonale napĺňa, bezhranične fascinuje, masívne pohlcuje vaše srdce, pohlcuje dušu, pohlcuje myseľ… Pohlcuje úplne a do poslednej bunkokvarky vášho bytia. Prináša sebarealizáciu, radosť, uspokojenie. Ani len v tých najkreatívnejších predstavách si akosi neviete predstaviť váš život bez nej… Áno, reč je o práci. 

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ