Články autora Stewo Biroš

Ivan Hlinka, navždy hviezda

16.08.2014 / Hokej / napísal Stewo Biroš. Hlinka ešte ako hráč. (photo: Internet)

Nebyť roku 2004, mohli by sme akiste ďalej spomínať a písať o úspechoch legendárneho hokejistu a trénera. Hlavná cesta z Karlových Varov do Prahy však bola 16. augusta 2004 nemým svedkom autonehody, pri ktorej do Hlinkovho vozidla narazil nepozorný vodič nákladniaka. Ivan Hlinka už na svoj milovaný golf, kam mal namierené aj v onen osudný deň, nedošiel.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Orr. Bobby Orr.

09.08.2014 / Hokej / napísal Stewo Biroš. Bobby Orr (vpravo) pri odhaľovaní sochy Bobbyho Orra (vľavo) v roku 2010 v Bostone. (photo: SITA/AP Photo/Steven Senne)

"V každom zápase mal cenu dvoch gólov - najmenej jeden dal a aspoň jednému zabránil,“ povedal kedysi bývalý bostonský tréner Harry Sinden o jednom z najlepších hráčov v histórii ľadového hokeja. Kto nikdy nepočul o Bobbym Orrovi, takmer akoby nikdy nepočul ani o hokeji.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Bolt, Jamajka a tí druhí...

03.08.2014 / Atletika / napísal Stewo Biroš. Bolt, Blake, Jamajka a až potom zvyšok sveta. (photo: SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Krajina cukrovej trstiny, citrusov, banánov, kávy, tabaku, kakaa, bauxitu a kaktusov, zem potomkov čiernych otrokov, dovážaných tu v 17. a 18. storočí /95 % obyvateľstva tvoria černosi alebo mulati/, 234 km dlhý ostrov v hurikánovom pásme Karibského mora objavený Kryštofom Kolumbom /r.1494/, dnes pýšiaci sa nízkou negramotnosťou a bohatým cestovným ruchom, ostrov, ktorý jeho pôvodní obyvatelia Taínovia pomenovali Xaymaca – „krajina dreva a vody” /ja len dodám, že aj marihuany, ktorá tu rastie ako burina, a jej fajčenie je priam národným športom/. Reggae, Marley, Ska, Rasta… A Bolt … Usain Bolt …

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ