Články autora Stewo Biroš

Gelukkig birthdat, Johan Cruyff

25.04.2014 / Hokej / napísal Stewo Biroš. Johan Cruyff je okrem iného aj čestným prezidentom FC Barcelona. (photo: SITA/AP Photo/Manu Fernandez)

„Futbal je jednoduchý, ale najťažšou vecou je hrať ho jednoducho,“ povedal svojho času lietajúci Holanďan a táto okrídlená veta ho sprevádzala celou jeho futbalovou kariérou. Johan Cruyff bol jedným z hráčov, ktorí vzišli zo slávneho Ajaxu na konci šesťdesiatych rokov, aby sa začiatkom tých sedemdesiatych stali pánmi futbalu v Európe. Dnes má 60.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Manchester DisUnited, II.

24.04.2014 / Futbal / napísal Stewo Biroš. Moyes skončil s hlavou v smútku a výpoveďou na papieri. (photo: SITA/AP Photo/Scott Heppell)

V septembri 2013 som v článku Man Disunited ? písal o troch prehrách v úvodných šiestich zápasoch Devils v dovtedajšom priebehu sezóny Premier League. Slová “panika môže prehovoriť AK, tak niekedy koncom marca 2014” sa ukázali prorocké, dnes je jasné, že spojenie Moyes a Devils predstavuje jeden z najnepodarenejších oxymoronov v histórii Premier League.

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

Bude to, pánové, jízda

23.04.2014 / Futbal / napísal Stewo Biroš. Predzápasový úsmev Carla Ancelottiho. (photo: SITA/AP Photo/Gabriel Pecot)

V časoch, keď nám štúdium dopravníkov, žeriavov, lyžiarskych vlekov, karuselov, a inej manipulačnej techniky na VŠT Košice zrovna veľmi nešlo, Roman Z., známy to onehdy čávo z Terasy nezabudol nikdy všetkým trudiacim sa na internáte B.Němcovej žoviálne pripomenúť : „Šraci, nikdy nejde o to, o čo ide, ide vždy iba o to, aby sme si uvedomili, že nejde o nič. Bazmek..."

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

EPL: V Británii vrcholí vajcolov

20.04.2014 / Futbal / napísal Stewo Biroš. Na chvíľu sa zapozerajte na momentku z posledného súboja Evertonu a Manchestru United. Krásna, nie? (photo: SITA/AP Photo/Jon Super)

Zatiaľ čo dnes na Slovensku slávime najväčší, najstarší a najradostnejší sviatok liturgického roku, v Británii vrcholí vajcolov /egghunting/, strelenosť v lunaparkoch a nekonečné jazdy na kolotočoch. No či už ste protestant, hinduista, jehova alebo agnostik, všetkým vinšujem Christos voskrese. Voistinu voskrese!

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ

EPL: Dve londýnske chuťovky

19.04.2014 / Futbal / napísal Stewo Biroš. Rozkaz splnený, šéfe! Salutuje kohút Adebayor trénerovi. (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Štvrť, juh ktorej je považovaný i vďaka takmer 300 tu počuteľným jazykom za etnicky vôbec najdiverzifikovanejšiu časť Európy, štvrť s najvyššou nezamestnanosťou v jednej z anglických metropol, v celej Veľkej Británii za posledných 30 rokov raj gangov, zločinnosti, povstaní a nepokoja. Londýn. Haringey. Tottenham...

+ CELÝ ČLÁNOK alebo KOMENTUJ